A 2021-ES LA VUELTA KÖZVETÍTÉS HIVATALOS TÁMOGATÓJA

Hidegben is fontos a hidratáció!

Azt gondolhatnánk, hogy télen kevésbé kell odafigyelni a hidratációra. Néhány tény, hogy ez bizony nem így van. A hideg levegőn végzett testmozgás során a légzéssel is nagy mennyiségű folyadékot veszítünk. A sok ruha, amit magunkra húzunk a hideg ellen – amellett, hogy extra súlyt és extra energia felhasználást jelent, amit cipelni kell, – még trópusi körülményeket is teremthet szervezetünk számára, amelyre közel olyan mértékű izzadással válaszol, mintha nyári napsütésben végeznénk ugyanazt a testmozgást.

A szervezet szomjúság érzékelő receptora alvó üzemmódban működik, vagyis keményen dolgozol, mégsem érzel olyan mértékű szomjúságot, mint nyáron.

A fentieket figyelembe véve sportolás közben és főleg után az óránkénti 5-6 dl hipotóniás folyadék fogyasztása (vagy víz+sótabletta kombináció) télen is „melegen” ajánlott. Ne feledd, nem csak a teljesítmény de a megfelelő regeneráció alapfeltétele is a hidratáció! Fontos, hogy futás előtt ne igyunk meleget mert félő, hogy kiizzadva lépünk a hideg levegőre és a toroknak sem jó a forró ital után közvetlenül érkező hideg levegő.

Téli hidratáció

Bejegyzés megosztása:

Trendi bejegyzések

A legolvasottabbak

Esettanulmány-Triatlon frissítés

„Balatonmanen specialt csináltam, 8:34es idővel. Aki nem emlékszik – veszettül meleg volt. Bringa alatt kb 10 liter folyadékot ittam, futáson már semmit. Nutrend féle anticramp

Esettanulmány Mátra túra 50km

Eset/Kérdés „Üdvözletem, szeretnék kérdezni mert nem igazán tudom hová tenni, ami történt, nyilván elrontottam a frissítést, csak nem tudom, hogy hol. Leírnám az egész sztorit.

A varázslat neve frissítés 3. rész:

Az üzemanyagok A hosszú távú állóképességi versenyek teljesítése és a teljesítéshez kapcsolódó érzések, a szenvedés foka azon múlik, hogy fenn tudjuk-e tartani az aerob energiatermelő